Aplikace Avast Online Security

Jedná se o antivirus pro vaše PC. Většinou si vystačí Windows Defender, ale pokud chcete mít pokročilejší ochranu. S Avastem můžete mít plugin do prohlížeče Edge (součásti Windows 10), kde vám poté bude aplikace hlásit v případě, že jste na stránkách, které obsahují malware.

Bohužel některé stránky jsou přenášeči malware a tedy virů přímo do vašeho PC. Pokud se tedy přihlašujete do svého bankovnictví a zadáváte citlivé údaje, tak určitě doporučujeme mít aktualizovaný Windows a zároveň mít jakýkoliv antivir aktivní.

Problémy jsou například u poskytovatelů Wi-Fi v ČR, kdy nejsou sítě zabezpečeny a stává se, že se někdo do sítě nabourá. Několikrát se už stalo, že člověk šel na internet a v přijímači Wi-Fi byl skript na těžení krypta. Prakticky tak zatěžoval vaše PC při každém přístupu na internet. Bez antiviru to neodhalíte.

Těmto problémům se dá vyhnout při připojení po „kabelu“, tedy poskytovatelé O2 a jim podobní. Důvodem je to, že většinou takové společnosti nevyužívají prostředníka a vše je jejich. Wi-Fi poskytovatelé na menších vesnicích používají třetí strany k tomu, že na dům umístí přijímač Wi-Fi signálu a tím ho prodlouží od základny až k Vám a zde je právě kámen úrazu a zranitelnost.

Avast ke stažení pro PC

  • Uživatelské rozhraní
  • Funkce
  • Ochrana
4

Popis

Avast je známý antivirus zdarma, který lze používat v prohlížeči nebo i zvlášť. Stáhnout se tak dá pro prohlížeč Edge nebo přímo do svého PC.