„25 her pro PS5 a PS4 opouští PS Plus v květnu“

"25 her pro PS5 a PS4 opouští PS Plus v květnu"

PlayStation Plus má pro své předplatitele vždy přichystané zajímavé hry, které si mohou zdarma stáhnout a zahrát. Každý měsíc však zároveň dochází k úbytku her, které byly v nabídce dříve. **V květnu se nám chystá velká ztráta, jelikož PlayStation Plus plánuje vyřadit celkem 25 her z nabídky.** Zatím nebylo odhaleno, o jaké konkrétní tituly se jedná, takže je na čase si užít tyto hry, než budou navždy zmizet z katalogu.

Každý měsíc se kromě nových her přidávají do nabídky také starší tituly a časem se tyto starší hry musí kvůli licenčním dohodám opět vyjmout. Proto je důležité pravidelně sledovat, které hry jsou v nabídce PlayStation Plus a nepropásnout tak možnost si je stáhnout.

Pokud jste si některou z her předplatili a bude vyřazena, neztratíte k ní přístup, pokud ji máte už staženou nebo přidanou do knihovny. **Pokud si však některou z her nestihnete stáhnout, nebo si ji nezakoupíte do konce platnosti nabídky, přijdete o možnost si ji zahrát.**

Pro více informací o hrách, které budou vyřazeny v květnu a další zajímavosti ohledně předplatné služby PlayStation Plus sledujte oficiální stránky PlayStation a buďte v obraze.

### FAQ
1. **Jak dlouho mám k dispozici hry v nabídce PlayStation Plus?**
Hry v nabídce PlayStation Plus máte k dispozici po celou dobu platnosti vašeho předplatného. Pokud hru stáhnete nebo přidáte do knihovny, můžete si ji hrát i po vyřazení z nabídky.

2. **Co se stane s hrou, která je vyřazena z nabídky a já ji nemám staženou?**
Pokud máte hru vyřazenou z nabídky a nemáte ji staženou, už si ji nebudete moci zdarma stáhnout. Je tedy důležité pravidelně sledovat aktuální nabídku her PlayStation Plus.

3. **Mohu si vyřazené hry zakoupit i po jejich vyřazení z nabídky?**
Ano, pokud máte zájem o některou z her, která byla vyřazena z nabídky PlayStation Plus, můžete si ji zakoupit v obchodě PlayStation Store za standardní cenu.

Zdroj: https://cz.ign.com/final-fantasy-xv/17658/news/25-her-pro-systemy-ps5-a-ps4-ktere-v-kvetnu-opusti-sluzbu-ps-plus-zde-je-jejich-seznam