Americké studio Volition ukončuje svou činnost: Embracer Group a restrukturalizace

Dnes přišla neočekávaná zpráva z herního průmyslu. Americké studio Volition oznámilo prostřednictvím své stránky na LinkedIn ukončení své činnosti. Hlavním důvodem tohoto kroku byla postupná restrukturalizace Embracer Group, mateřské společnosti studia Volition.

V červnu tohoto roku začala Embracer Group s restrukturalizací, což byl výsledek problémů po velkých investicích, které bohužel nevedly k příznivým finančním výsledkům. Situace pro společnost se dále zkomplikovala, když investice v hodnotě 44 miliard korun od Saúdské Arábie prostřednictvím společnosti Savvy Games Group zkrachovala.

Po těchto událostech vedení Embracer Group oznámilo, že má v úmyslu rušit některé projekty a propouštět. Prvním a největším takovým projektem, který zasáhl tato restrukturalizace, je studio Volition. Historie tohoto studia sahá až do roku 1993 a bylo známé pod značkou Volition od roku 1996. Studio bylo hlavním tvůrcem oblíbené herní série Saints Row. Bohužel, vlažné přijetí posledního dílu této série a nepřesvědčivé prodeje mohly být jedním z důvodů, proč Embracer Group rozhodla o ukončení činnosti studia. Kromě Saints Row mělo studio na svém kontě i další úspěšné hry a série, například Red Faction, Summoner, Agents of Mayhem a The Punisher.