ASUS ROG Ally X má o 50 % více RAM než Steam Deck, protože důvody

ASUS ROG Ally X má o 50 % více RAM než Steam Deck, protože důvody

Společnost Asus se chystá představit nový model herního zařízení s názvem ROG Ally X, jehož specifikace budou zahrnovat úctyhodných 24 GB operační paměti RAM. Tento fakt znamená nárůst o 50 % oproti jeho předchůdci a vůči konkurenci. Zatím není zcela jasné, proč by takové množství paměti bylo potřeba na relativně skromné zařízení, nicméně jedná se o velký krok vzhůru.

Plánované odhalení ROG Ally X se očekává na veletrhu Computex 2024, který se bude konat za pár týdnů. Předchozí zprávy o novince od společnosti Asus naznačují, že zařízení bude v mnoha ohledech podobné svému předchůdci, avšak s lepší životností baterie a úložištěm. Tento nejnovější odhal však naznačuje, že se můžeme těšit na další oblast zlepšení.

Jistě si mnozí kladou otázku, proč by bylo takové množství RAM potřeba pro herní zařízení tohoto typu. Zda se jedná o marketingový tah nebo skutečnou potřebu pro výkonnostní nárůst, to je zatím ve hvězdách. Nicméně je zajímavé sledovat, jak se mobilní herní zařízení stále více posouvají do oblasti vysokého výkonu.

Pokud vás zajímají další informace o novinkách od společnosti Asus, můžete se podívat na recenze monitoru ROG Swift PG27UQ či klávesnice ROG Raikiri. Pro ty, kteří hledají nejlepší herní základní desku, je k dispozici také seznam doporučených modelů.

Na závěr článku najdete FAQ, které shrnuje nejdůležitější informace do maximálně tří bodů. Těšíme se na další novinky a inovace od společnosti Asus na poli herní technologie.

FAQ:
1. Proč má nový model Asus ROG Ally X tolik RAM?
2. Jaké další inovace můžeme očekávat u tohoto herního zařízení?
3. Jak se nový model Asus ROG Ally X srovnává s konkurenčním zařízením Steam Deck?

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/asus/rog-ally-x-guide