BioShock 4: Co víme o očekávané hře?

Vývojářské studio Cloud Chamber Studios pracuje na BioShock 4 již několik let, avšak informací o nové hře je opravdu málo. Potvrzení, že se na nové hře BioShock pracuje, jsme získali už v roce 2019, kdy šéf studia Kelley Gilmore v exkluzivním rozhovoru pro server GamesRadar+ uvedl, že se v týmu rodí „nespočet nápadů“.

Studio Cloud Chamber, založené a vlastněné pod vydavatelstvím 2K, vede bývalý vývojářský veterán z Firaxis Games Kelley Gilmore. V rozhovoru pro GamesRadar+ Gilmore říká, že studio má silnou „DNA BioShocku“, protože několik jeho členů hrálo klíčovou roli v jiných titulech BioShocku.

Oficiální datum vydání BioShock 4 zatím nebylo oznámeno. Nicméně, datamine z roku 2021 naznačoval možné vydání hry v roce 2022. S přiblížením konce roku je však nejdříve možné vydání hry v roce 2023.

Pokud jde o prostředí nové hry, pracovní nabídka Cloud Chamber naznačuje, že by se hra mohla odehrávat v otevřeném světě. Pokud se to ukáže jako pravda, byl by to pro sérii BioShock jistě zajímavý nový směr.

Díky nabídce práce zveřejněné v květnu 2021 se také zdá, že BioShock 4 by mohl využívat nejnovější generaci herního enginu Unreal Engine 5 od vývojářského studia Epic Games.

BioShock 4 a herní mechanismy

Ačkoliv oficiální informace o herních mechanismech v BioShock 4 nejsou dosud dostupné, je možné odvozovat některé aspekty z dostupných útržků informací. Vzhledem k potenciálnímu otevřenému světu můžeme očekávat, že hra nabídne více volnosti a průzkumu než předchozí díly série.

Dále by se mohl vývoj herního enginu Unreal Engine 5 promítnout do detailních grafických efektů, realistického osvětlení a vyšší úrovně interakce se světem hry. To by mohlo poskytnout ještě působivější a imerzivnější zážitek pro hráče.

Co se týče samotného příběhu, lze předpokládat, že Cloud Chamber se bude snažit navázat na dědictví série BioShock a představit nový, zajímavý a hluboký příběh se silnými postavami.

Co je BioShock 4?

BioShock 4 je pokračování populární herní série BioShock, které je momentálně ve vývoji v studiu Cloud Chamber.

Kdy vyjde BioShock 4?

Oficiální datum vydání zatím nebylo oznámeno. Nejdříve možné vydání hry je v roce 2023.

V jakém prostředí se bude BioShock 4 odehrávat?

Pracovní nabídka Cloud Chamber naznačuje, že by se hra mohla odehrávat v otevřeném světě.

Jaký herní engine bude BioShock 4 používat?

BioShock 4 by mohl využívat nejnovější generaci herního enginu Unreal Engine 5.