Capcom odstraňuje protipirátský software Denuvo z Resident Evil Village

Stejně jako mnoho jiných her vydaných v poslední době společností Capcom na PC, obsahovala hra Resident Evil Village při svém uvedení na trh v květnu 2021 oblíbený protipirátský software Denuvo. Nyní bylo toto DRM v tichosti odstraněno. Web Dark Side of Gaming nejprve informoval o odstranění Denuvo, poté jej ověřila služba SteamDB.

Ochrana Denuvo ve hře Resident Evil Village způsobila mnoha hráčům zásadnější problémy, přičemž se objevily zprávy o tom, že přítomnost DRM může vážně ovlivnit výkon hry. Tyto zprávy se potvrdily, když společnost Capcom vydala aktualizaci hry Resident Evil Village, jejímž cílem bylo „optimalizovat protipirátskou technologii“.

Přibalování PC verzí s Denuvo se zdá být u velkých titulů Capcomu standardní praxí: Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake a Monster Hunter World byly uvedeny na trh s přiloženým protipirátským softwarem (později byl tento software u všech odstraněn). Denuvo se však ve Village zdrželo nezvykle dlouho.

Remake Resident Evil 4 také obsahuje Denuvo, přičemž někteří hráči si v diskuzích na Steamu stěžují, že způsobuje různé problémy, od zasekávání při procházení až po poškození ukládacích souborů. V současné době však nebylo potvrzeno, že by Denuvo bylo příčinou těchto hlášených problémů.

Co je Denuvo?

Denuvo je protipirátský software používaný v některých hrách pro ochranu jejich obsahu.

Proč byl Denuvo odstraněn z Resident Evil Village?

Denuvo byl odstraněn, protože způsoboval zásadnější problémy pro mnoho hráčů a mohl vážně ovlivnit výkon hry.