CD Projekt: Nový Zaklínač se stává největším projektem studia

CD Projekt oznámil, že Polaris, další hra v nové trilogii Zaklínače—kterou do té doby budeme nazývat Zaklínač 4—je nyní největším projektem studia, a to jak počtem lidí pracujících na hře, tak pokročilostí vývoje.

„Na hře aktuálně pracuje více než 400 lidí,“ uvedl finanční ředitel Piotr Nielubowicz na finanční prezentaci, „a plánujeme přejít do výrobní fáze v druhé polovině roku.“ Prezentace zahrnovala také grafické znázornění rozložení pracovníků. I když to není velký posun v číslech od předchozí zprávy a hra je stále ve fázi předprodukce, práce na Zaklínači 4 zjevně dominuje snahám CD Projektu.

Tato informace také odpovídá prohlášení společného výkonného ředitele Adama Badowského z ledna, kdy uvedl, že CD Projekt by „rád měl kolem 400 lidí pracujících na [Polaris] do poloviny roku.“ Vzhledem k tomu, že tohoto čísla bylo dosaženo již v únoru, optimisté by mohli říci, že vývoj probíhá poněkud napřed.

Přesto tento pokrok neznamená, že bychom měli očekávat, že brzy uvidíme, co studio pro další velkou hru Zaklínače plánuje. Možná stále cítí následky masivní osmileté mezery mezi původním oznámením Cyberpunk 2077 a jeho vydáním, CD Projekt oznámil v roce 2021, že nezačne propagovat nové hry, dokud nebudou mnohem blíže k uvedení na trh, a zřejmě se tohoto plánu drží.