Dead Space remake?

Chystá se něco ze série Dead Space. Nicméně jsou to jenom spekulace, ale vývojáři Motive Studios, kteří stojí i za novou hrou Star Wars Squadrons, tak se rozhodli udělat remake hry Dead Space nebo alespoň se o tom spekuluje.

Když si to vezměme zpětně, tak první díl Dead Space byl naprosto fantastický, ale je zajímavé, že chtějí udělat remake a nikoliv remaster. Hra funguje dobře i na Windows 10 a stále vypadá opravdu hezky.

Původní Dead Space, který je jak na Origin, tak i Steamu, tak byl vytvořen vývojáři Visceral, které EA ukončila v roce 2017, kdy studio mělo pracovat na Star Wars Ragtag projektu, avšak tato hra se nikdy nedostala do prodeje.

Tento remake má přijít od vývojářů Motive, tedy studio od EA, které pracovalo na Squadrons a spolupracovalo na hře Battlefront 2.

Původní Dead Space vyšel v roce 2008 a jednalo se o nejlepší hru od EA toho roku. V té době rostly i studia, které již nezajímaly právě hry pro jednoho hráče a soustředili se na multiplayer. Nicméně EA vytvořilo Dead Space jako hru pro jednoho hráče a byla velmi úspěšná a to díky hororové atmosféře i celkovému zpracování. Později v roce 2008 se na trh dostala hra Mirrors Edge, která byla taky šampiónem ve hrách pro jednoho hráče.