Finanční výsledky EA nejsou nikterak skvělé

Samotné vedení společnosti EA neuspokojují výsledky hry Battlefield, která měla být minulý rok hlavní tahounem. Spíš se tak stalo závažím této společnosti a podle našeho názoru se EA bude rozhodovat, jak dlouho hru udrží při životě.

Jelikož jde o akciovou společnost, tak EA musí před investory obhájit své postupy. V roce 2021 firma vydělala 7.25 miliard dolarů, což je sice o 22% více, než v roce 2020, avšak pro investory je toto číslo zklamáním.

Po odečtení nákladu by měla být firma v zisku 694 miliónů dolarů. EA má však rekordní počet uživatelů za měsíc a to 180 miliónů a tráví o 20% více času hraním her, než tomu bylo před rokem.

Zklamáním je však Battlefield 2042. Investoři jsou zklamání a podle vývojářů to je i tím, že spousta vývojářů pracovalo z domova a zároveň pak podcenili technický stav hry. Nicméně jsou odhodlání na hře pracovat a upravit ji k dokonalosti.

EA však chystá další hry a to Star Wars od Respawn, Mass Effect a Dragon Age od Bioware. Má dorazit i nové The Sims, Skate, Dead Space nebo Need for Speed.