Forza Motorsport: Nový díl odhaluje vylepšenou AI a realističtější fyziku

Turn 10, vývojáři zasloužení za oblíbenou řadu závodních her Forza Motorsport, odhalili v nejnovějším díle svého pořadu Forza Monthly několik zajímavých funkcí a vylepšení pro nadcházející díl série. Klíčovým bodem, na který se zaměřili, byla vylepšená umělá inteligence hry, která nyní dokáže efektivně využívat strojové učení.

Kreativní ředitel hry, Chris Esaki, představil srovnání AI s předchozím dílem série, které ukázalo výrazný rozdíl v rychlosti. Práce, kterou vývojáři věnovali umělé inteligenci, vyústila v markantní zlepšení jejích schopností.

Dalším významným vylepšením, o kterém Esaki mluvil, je fyzika hry s důrazem na interakci s pneumatikami a zavěšením vozů. Tyto změny by měly hráčům nabídnout ještě realističtější zážitek z jízdy.

Na konci prezentace se tvůrci zaměřili na hrazení s využitím volantu. Ukázali několik záběrů z hraní, které hráčům představují, jaký druh zážitku mohou očekávat.

Nový Forza Motorsport je připraven na uvedení na trh 10. října na platformách PC (Steam) a Xbox Series X/S. Je také potěšitelné, že hra bude již v den vydání dostupná v Game Passu.