Frontier Developments připravuje nový díl Jurassic World Evolution a rozšiřuje portfolio

Frontier Developments oznámilo prodloužení spolupráce s Universal Products & Experiences a odhalilo plány na vývoj třetího dílu Jurassic World Evolution. Tato hra patří mezi simulace creative management, kde hráči staví a spravují různé projekty, jako jsou zábavní parky nebo přírodní rezervace s dinosaury.

Tento nový přírůstek do portfolia studia Frontier Developments si klade za cíl poskytnout hráčům ještě hlubší zážitek z managementu a interakce s prehistorickými bytostmi. V rámci hry se budete starat o přežití, množení a křížení dinosaurů, a zároveň se pokusíte maximalizovat zisk z prodeje vstupenek zvídavým návštěvníkům.

Plánované vydání hry je někdy ve fiskálním roce 2026, tedy mezi 1. červnem 2025 a 31. květnem 2026. To by ideálně korespondovalo s premiérou nového filmu ze série Jurassic World, plánovaného na 2. června 2025, což by mohlo významně přispět k popularitě hry.

Studio Frontier Developments se snaží stavět na úspěchu Jurassic World Evolution a obecně se chce zaměřit na další podobné tycoony. Vedle třetího dílu Jurassic World Evolution plánuje studio vydat do konce příštího května další hru vlastní značky a do konce května 2027 ještě jednu neoznámenou hru.