Frostpunk 2 přináší inovace i výzvy: Deluxe edice nabízí betaverzi již nyní!

Připravte se na zimní survival strategii jako žádnou jinou. Frostpunk 2, očekávané pokračování úspěšného titulu, dorazí na trh 25. července, ale fanoušci s předobjednanou Deluxe edicí mají možnost zahrát si betaverzi již od tohoto pondělí. Tato betaverze zahrnuje sandbox režim Utopia, který však má omezení na 300 týdnů herní doby.

Reakce na betaverzi jsou smíšené. Někteří hráči vyjadřují zklamání z toho, že hra se výrazně liší od svého předchůdce, který byl mechanicky jednodušší, ale obtížnější. Na druhou stranu, Frostpunk 2 přináší komplexnější management města a výrazně rozšiřuje politické aspekty hry.

Pro ty, kteří si nechtějí předobjednat Deluxe edici, je k dispozici Gameplay Deep Dive video od vývojářů z 11 bit studios, které podrobně popisuje nové aspekty hry, jako je stavění městských čtvrtí a sociální dynamiku, která se nyní stává hlavním prvkem hry. Po velké bouři, která změnila podmínky pro přežití, se společnost rozděluje do radikálních frakcí s různými vizemi pro budoucnost města.

Frostpunk 2 bude zpočátku dostupný pouze na PC, s pozdějším vydáním pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Hra bude rovněž k dispozici v předplatitelské službě Game Pass od dne vydání.