Grand Theft Auto VI: Datum vydání upřesněno na podzim 2025

Vydavatel Take-Two Interactive oficiálně oznámil upřesnění data vydání očekávané hry Grand Theft Auto VI. Fanoušci se mohou těšit na podzim roku 2025. Toto upřesnění přichází po delším období nejistoty, kdy bylo známo pouze, že hra vyjde „někdy“ během roku 2025 na konzolích PS5 a Xbox Series X/S.

Upřesnění data bylo oznámeno v rámci zprávy o finančních výsledcích za 4. čtvrtletí roku 2024, kde zástupci Take-Two vyjádřili velkou důvěru v potenciální dopad nového titulu na trh. Díky silnému očekávání komerčního úspěchu hry předpovídají výrazný nárůst příjmů v následujících třech letech.

Pokud hra GTA VI dosáhne úspěchu srovnatelného s jejím předchůdcem, GTA V, které je na trhu již dvanáct let, může Take-Two očekávat trvalý růst příjmů možná až na desetiletí. Hra má potenciál navázat na obrovský úspěch svého předchůdce a stát se dalším milníkem ve světě videoher.

Spekulace o možném vydání hry na jaře příštího roku se ukázaly být předčasné. Vydání na podzim 2025 je nyní stanovené datum, přičemž ještě existuje možnost, že by hra mohla být odložena, podobně jako se stalo u hry Red Dead Redemption II, která byla několikrát odložena. Naděje však stále zůstávají vysoké, že Rockstar Games předvede titul, který splní očekávání fanoušků.