GTA 3 byla inspirací pro Resident Evil 7

Je to zajímavé, ale je tomu opravdu tak. Vývojáři PlayStation týmu jako jsou studia Insomniac, Bend a Capcom sdílely své vzpomínky na GTA 3. GTA 3 byla pro ně v té době něco nového, kde jste si vy sami utvářeli svou zábavu.

GTA 3 přitom vyšla na Playstation 2 v roce 2001 a v té době patřila mezi revoluci her Vlastně v těchto dobách vznikla třeba hra Mafia a začaly se tak utvářet nové 3D hry v otevřeném světě, což bylo do této doby něco nevídaného.

Rockstar zároveň potvrdil, že hra se vrátí jako remaster v rámci GTA Trilogy a to již 11. listopadu 2021. Hra by měla být postavena na novém Unreal Enginu a ovládání se inspirovalo u GTA 5.

Například šéf Brian Hastings sdělil, že hra GTA 3 mu změnila perspektivu, jak vytvářet hry zábavně. Hideaki Itsuno z Capcom zase řekl, že GTA 3 byla hrou, která dala hráči míru svobody a byla vydaná v době, kde se dělaly hry s jednou cestou v příběhu v rámci Playstation 2. Dále Mikael Kasurinen z Remedy řekl, že GTA 3 byla provokativní, neočekávaná a nekonečnou zábavu od které se těžko odtrhl. Šlo o hru, která změnila směr hraní v jeho kariéře a ovlivňuje ho během své práce každý den.

Šéf Resident Evil 7 a to Koshi Nakanishi přičetl GTA 3 maličký reboot série Resident Evil. GTA 3 podle všeho dala do dalších her mnohem větší svobodu hráčům a to v oblasti výběru zbraní a prozkoumávání okolí.

Rockstar podle všeho chystá remaster prvního dílu Red Dead Redemption, což je hra s otevřeným světem. Dále se podle všeho vyvíjí GTA 6, ale podle posledních zpráv jsou problémy ve vývoji a je to hotové peklo. Kdo ví tedy, kdy tato hra vůbec vyjde.