Hra Outriders nevytvořila zisk a přitom to z počátku vypadalo nadějně

Hra Outriders, která je vytvořena herním studiem People Can Fly, tak není optimistická vůči finanční výkonnosti této hry. Hra byla vydaná v dubnu 2021 a vydavatel Square Enix se pod toto zaštítil. Mělo se jednat o budoucnost looter-stříleček a vypadalo to fakt dobře.

Po prvním měsíci od vydání si hru stáhlo 3.5 miliónů hráčů a nazvali tak hru jako další hlavní frančízu společnosti. Následně věci trochu utichly a vývojář People Can Fly nedostával informace o tom, jak se hře daří. Square Enix tyto informace nepodával a to právě z toho důvodu, že se hře nedaří moc dobře, co se týče finanční stránky a tedy jeho prodejů.

People Can Fly neobdrželo od Square Enix žádné peníze za prodej hry a to až do 31. prosince 2021 neviděli ani jeden dolar. To znamená, že veškeré platby musely pokrýt marketing a celkově služby vydavatelství Square Enix a k výplatě vývojářům nic nezůstalo.

Od té doby se nic nezměnilo a vývojáři tak neviděli prozatím žádné peníze. Vývojáři z People Can Fly slibují ještě jedno DLC, které má vyjít tento rok pod názvem Outriders Worldslayer, ale už neočekávají, že by za hru něco dostali.

Mezitím vyvíjí novou hru, které je pod názvem projekt „Gemini“ a má jít o AAA hru. Vydání by mělo být však v roce 2024.