Inovativní technologie Tachyum umožňuje zvýšit počet univerzálních jader o 50%

Inovativní technologie Tachyum umožňuje zvýšit počet univerzálních jader o 50%

Tachyum tvrdí, že pomocí různých nástrojů pro automatizaci návrhu obvodů (EDA) by mohl do svého procesoru Tachyum vtěsnat až o 50 % více univerzálních jader.

Jednou z hlavních výzev při návrhu procesorů je zmenšování velikosti tranzistorů a zvyšování jejich hustoty na čipu. Tachyum se zaměřuje na efektivní využití prostoru na čipu a věří, že kombinace různých EDA nástrojů by mohla vést ke zvýšení počtu jader v procesoru.

Procesory Tachyum se vyznačují unikátní architekturou, která umožňuje provádění širokého spektra výpočetních úloh. V současné době disponují procesory společnosti Tachyum 64 univerzálními jádry, která jsou schopna efektivně zpracovávat různé typy aplikací.

Tachyum však uvádí, že využitím různých EDA nástrojů by bylo možné zvýšit počet jader o dalších 50 %. To by umožnilo ještě větší výkon a efektivitu procesoru ve srovnání se stávajícími modely.

Tachyum také zdůrazňuje, že jejich cílem je neustále inovovat a posouvat hranice výkonu procesorů. Využíváním různých EDA nástrojů by mohli dosáhnout ještě vyššího výkonu a zvýšit konkurenceschopnost svých procesorů na trhu.

FAQ:

1. Jaký je současný počet univerzálních jader v procesorech Tachyum?

– Současně disponují 64 univerzálními jádry.

2. O kolik by se mohl zvýšit počet jader pomocí různých EDA nástrojů?

– Tachyum tvrdí, že by bylo možné zvýšit počet jader o dalších 50 %.

3. Jaká je výhoda většího počtu jader v procesoru?

– Větší počet jader umožňuje vyšší výkon a efektivitu při zpracování více úloh současně.

4. Jaké jsou cíle společnosti Tachyum?

– Společnost Tachyum si klade za cíl stále inovovat a posouvat hranice výkonu procesorů. Využívání různých EDA nástrojů by mohlo přinést ještě vyšší výkon a zvýšit konkurenceschopnost jejich procesorů na trhu.

Zdroj: https://www.tomshardware.com/news/tachyum-prodigy-processor-now-has-192-universal-cores