Naoki Yoshida z FF14 nechce, aby „stejní starí lidé“ dělali FF17

Naoki Yoshida z FF14 nechce, aby "stejní starí lidé" dělali FF17

Producent herní série Final Fantasy 16 a režisér hry FF14, Naoki Yoshida, se vyjádřil, že si myslí, že další díl série by měli vytvořit mladší vývojáři, místo aby byl ponechán „těm samým starým lidem“. Milovaný herní vývojář promluvil s Shuheiem Yoshidou z PlayStaion pro Academy of Interactive Arts and Sciences, kde diskutoval o budoucnosti legendární japonské RPG série a jak by mohla vypadat.

Naoki Yoshida si uvědomuje, že každý nový díl série Final Fantasy přinese s sebou vyšší očekávání ze strany fanoušků a že je důležité nechat prostor talentovaným mladým tvůrcům, aby mohli vnést svěží nápady a nové perspektivy. Přestože je Yoshida sám jedním z legendárních tvůrců série, je si vědom toho, že se objevující se generace vývojářů má co nabídnout.

Naoki Yoshida se domnívá, že přechod na novou generaci tvůrců a odlišných vizí by byl pro sérii Final Fantasy prospěšný. Přestože se stojí na bedrech obrovského dědictví těchto her, noví tvůrci by měli mít možnost přinést do série své vlastní myšlenky a vize. Yoshida zmínil, že má skvělého asistenta, který je mladší a na kterého se může spolehnout, aby mu pomohl přenést svěží energii do dalších her.

Naoki Yoshida také zdůraznil, že je důležité si zachovat kvalitu a vysoce náročný standard hry, které fanoušci očekávají od série Final Fantasy. I když by se měl tým tvůrců obnovit, jedním ze základních principů série by mělo zůstat její vysoké umělecké zpracování a bohatý příběh.

Novým tvůrcům by mělo být umožněno experimentování a růst, ale zároveň by měli být podporováni osobami s bohatými zkušenostmi, kteří jim pomohou vytvořit vysoce kvalitní a úspěšnou hru. Naoki Yoshida se domnívá, že předání ohlášené hry Final Fantasy 17 do rukou nové generace vývojářů by byl krokem správným směrem.

Zdroj: [PCGamesN](https://www.pcgamesn.com/final-fantasy-16/naoki-yoshida-ff17)

FAQ:
1. Kdo je Naoki Yoshida?
Naoki Yoshida je producent hry Final Fantasy 16 a režisér hry FF14.

2. Proč Naoki Yoshida chce, aby další díl série Final Fantasy vytvořili mladší vývojáři?
Naoki Yoshida si myslí, že nová generace tvůrců by měla přinést do série své nápady a perspektivy.

3. Jaký je význam série Final Fantasy?
Série Final Fantasy je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších japonských RPG her, která se těší velkému zájmu a očekávání fanoušků po celém světě.

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/final-fantasy-16/naoki-yoshida-ff17