Pokud je Deadlock skutečný, vizionářský Valve, který jsme znali, je nenávratně pryč

Pokud je Deadlock skutečný, vizionářský Valve, který jsme znali, je nenávratně pryč

Nový titul od Valve – Deadlock: Konec éry průkopnického studia?

Začněme hned na začátku – celý tento spor přichází s velkým varováním, které je třeba okamžitě zdůraznit: navzdory narážkám, zvěstem, spekulacím a dokonce některým uniklým screenshotům není možné s jistotou říci, zda Deadlock, údajně 6v6 soutěživý FPS v duchu hry Overwatch, skutečně je další hrou od Valve. Stejně tak nevíme, jak Deadlock vlastně vypadá nebo co představuje – pokud vůbec existuje. A tak tento článek pokračuje na základě dvou předpokladů. Zaprvé, Deadlock bude další hrou od Valve. Zadruhé, je přesně takovou hrou, jakou by naznačovalo všechno, co jsme doposud viděli a slyšeli o ní, tedy hrou typu PvP střílečka s hrdiny podobnou těm největším titulům od Blizzardu, Riotu a Respawnu. Následují moje osobní obavy – nebo spíše zklamání – ale také nějaké naděje, pokud se tyto domněnky ukážou jako správné.

Ať už se jedná o nové dílo od Valve nebo o něco jiného, je jasné, že fanoušci se již těší na novinky od tohoto ikonického studia. Přesto mnozí mají své pochybnosti ohledně směru, kterým se Valve s touto novou hrou ubírá. Zdá se totiž, že průkopnický duch společnosti, který jsme znali a milovali díky sériím Half-Life, Portal a Left 4 Dead, může být nadobro pryč. Pokud Deadlock skutečně existuje a bude takovou hrou, jakou se dnes často objevují na trhu, můžeme se rozloučit s tím, co Valve pro nás znamenalo.

Jak dopadne tento příběh a zda se Valve skutečně vzdaluje svým kořenům, zatím zůstává otázkou. Nicméně pro mnoho fanoušků zůstává doufání a očekávání, že studio přinese něco nového a překvapivého, co dokáže opět zmást a nadchnout hráčskou komunitu. Do té doby však budeme pozorně sledovat veškeré zprávy a spekulace ohledně Deadlocku a doufat, že Valve nás opět potěší opravdovým klenotem herního průmyslu.

Konec konců, Valve je jméno, které stále vyvolává respekt a vzrušení mezi hráči po celém světě. Ať už se jedná o Deadlock nebo o něco úplně jiného, mnozí z nás stále věří, že studio má potenciál překvapit a zaujmout svými tituly. Jak to nakonec dopadne, se dozvíme až v budoucnu.

Pokračujte ve čtení If Deadlock is real, the visionary Valve we once knew is gone for good

Další zajímavosti od PCGAMESN: https://www.pcgamesn.com/valve-new-game-deadlock