Překlady a lokalizace Dead Island 2

Nejdříve řeč čísel. Na lokalizaci Dead Island 2 pracuje tým šesti lidí s čtyřmi překladateli a dvěma editory, kteří se starají o perfektní stav výsledku. Práce probíhají už rok a půl, začly tedy dávno před oficiálním oznámením současné podoby hry na loňském Gamescomu.

Celkem je pak třeba přeložit 250 tisíc slov, což není úplně málo. Dead Island 2 tak sice nepatří mezi kolosy jako je Red Dead Redemption 2, rovněž to ale není úplně strohé vyprávění. Tým dodává, že práce rozhodně neskončí ani s vydáním, tedy 21. dubna. I poté je nutné dále upravovat chyby nebo dopřeložit rozšíření a DLC obsah.

Překladatelé avizují, že hráče bude bavit scénář, který v sobě hodně mísí prvky parodie a nadsázky. Virtuální Los Angeles má obývat řada šílených a vtipných postav, u kterých se může i česká verze patřičně vyřádit. Hodně kreativity muselo natéct do překladů různých druhů nemrtvých, které je pak možné dále studovat v zombopedii. To samé také platí pro sprostá slova, kterých zřejmě nebude málo. Největší výzvy vidí tým v principech RPG a především v tom, že hráči mohou volit mezi mužskou a ženskou postavou, což v češtině, narozdíl od jiných jazyků, hraje velmi důležitou roli.

Obvykle je řešením formulovat věty tak, aby z nich vůbec nevyplývalo pohlaví postavy, jenže to samozřejmě není úplně univerzálně použitelný krok. Podobně komplikované jsou také zbraně z craftingu s automaticky generovanými názvy, které musí dávat smysl. Na závěr je pak nutné držet terminologii napříč větším množstvím překladatelů, což řeší pečlivě vedený a kontrolovaný slovníček.

Kolik lidí pracuje na lokalizaci Dead Island 2?

Na lokalizaci pracuje tým šesti lidí s čtyřmi překladateli a dvěma editory.

Jak dlouho trvá práce na lokalizaci hry?

Práce na lokalizaci probíhají už rok a půl.

Kolik slov je potřeba přeložit?

Je potřeba přeložit 250 tisíc slov.

Kdy vyjde Dead Island 2?

Hra vyjde 21. dubna.

Na jakých platformách bude hra dostupná?

Hra bude dostupná na PC, Xbox Series, Xbox One, PlayStation 5 a PlayStation 4.