Přestěhování Surgeon Simulator k Atari: Nová kapitola pro chirurgickou simulaci

Surgeon Simulator, oblíbená série simulátorů chirurgických operací, prochází významnou změnou. Po odchodu od potýkajícího se vydavatelství TinyBuild se nyní připojuje k Atari, respektive k jejich nedávno obnovené divizi Infogrames. Tato změna přichází v době, kdy se Infogrames snaží rozšířit své portfolio mimo tradiční hranice a přidává tak k Surgeon Simulator i další značku, Totally Reliable Delivery Service, kterou také od TinyBuild odkoupili.

První hra Surgeon Simulator byla vydána v roce 2013 a během let se dočkala několika pokračování, včetně VR spin-offu Experience Reality a verze Surgeon Simulator CPR pro Nintendo Switch. Nejnovější přírůstek série, Surgeon Simulator 2, byl přijat s nadšením v roce 2020.

Za úspěchem série stojí britský vývojářský tým Bossa Studios, který nedávno prošel významným propouštěním. I přes tyto výzvy se Bossa Studios nyní soustředí na chystaný titul Lost Skies. Přesto zůstává otázkou, zda bude jejich cesta s Surgeon Simulator pokračovat pod vlajkou Atari.

Tento krok k Atari může sérii Surgeon Simulator přinést nové příležitosti a možná i oživení, vzhledem k historii a zkušenostem Atari ve světě videoher. Fanoušci se tak mohou těšit na nové rozšíření chirurgického repertoáru pod zkušenými rukama Atari.