Připravte se, ceny grafických karet se zdají opět stoupat

Připravte se, ceny grafických karet se zdají opět stoupat

Cenový nárůst grafických karet je opět na obzoru

Pokud plánujete postavit herní PC a dosud jste vyčkávali v naději na pokles cen, může být čas přehodnotit své rozhodnutí. Návrh osvobození dovozních tarifů, který schválila vláda Spojených států, má být brzy ukončen. To by mohlo znamenat, že ceny **grafických karet** vzrostou o 25 %, pokud budou dovozeny z Číny nebo tam sestaveny, a totéž platí i pro ceny základních desek a skříní pro PC.

Tarify na dovoz, které původně zavedla administrativa Donalda Trumpa, by mohly způsobit, že některé z **nejlepších grafických karet** a dalšího **hardwaru pro PC hry** zdraží, pokud budou obnoveny. Po období zpětné vazby se zdá, že tyto tarify se vrátí před nadcházejícími prezidentskými volbami.

Pokračujte ve čtení na webu [PCGamesN](https://www.pcgamesn.com/nvidia/graphics-card-price-import-tariff)

Čím dál více se zdá, že ceny grafických karet půjdou opět strmě nahoru. Pokud plánujete nákup nového hardwaru pro vaše herní potřeby, možná bude dobré jednat co nejdříve.

Další zajímavé články od PCGAMESN: [Recenze GeForce RTX 4070 Super](https://www.pcgamesn.com/nvidia/geforce-rtx-4070-super-review), [Vysvětlení technologie DLSS](https://www.pcgamesn.com/nvidia/dlss-graphics), [Nejlepší grafické karty](https://www.pcgamesn.com/best-graphics-card)

FAQ:
1. Jaký je důvod nárůstu cen grafických karet?
– Dovozní tarify zavedené vládou Spojených států mohou způsobit zvýšení cen importovaných nebo v Číně sestavených produktů.

2. Jaká je možnost, že se dovozní tarify vrátí?
– Po období zpětné vazby se zdá, že tarify budou obnoveny před nadcházejícími prezidentskými volbami.

3. Jak se mohu chránit před nárůstem cen?
– Pokud plánujete nákup hardwaru pro PC, může být vhodné jednat co nejdříve, než dojde k dalšímu zdražení.

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/nvidia/graphics-card-price-import-tariff