Problémy s dodávky čipů budou až do poloviny roku 2023

Vše to začalo pandémií a bitcoinem, kdy se začaly rozbíhat velké těžařské farmy. Nicméně tyto problémy měly zmizet už tento rok, což opravdu tak nebude. Další analýzy spoléhali na rok 2022 a nyní se dozvídáme, že to bude až v polovině roku 2023, kdy se tyto problémy podaří vyřešit.

Problémy s dodávkami čipů je celosvětový problém a díky tomu přichází zdražení paměťových modulů, grafických karet. Nicméně problémy nejsou jen v PC průmyslu, ale i mobilním nebo automobilovém. Právě automobilový průmysl má s čipy největší problém.

Intel, IBM a TSMC informovalo, že tato krize s nedostatkem čipů bude za námi někdy na konci 2022 až počátkem 2023. Do normálu se tak možná dostaneme až ve druhé polovině roku 2023.

Nicméně mírné zlepšení by mělo proběhnout už v roce 2022 a do rovnováhy se pak dostaneme v roce 2023.

Nyní se také Chery, který pracuje jako generální ředitel STMicro vyjádřil, že teď to není tak, že všichni výrobci čipů čekali na vydání nového Windows, jak tomu původně bylo, kdy nový Windows zvýšil poptávku po nových počítačích. Nyní se spíše čeká, až se výroba a prodej dostanou do rovnováhy.