Propad aktivních hráčů v CS:GO poté, co Valve zpoplatnilo kompetitivní souboje

Je jasné, že podvádění ve hře CS:GO je obtěžující a ostatním hráčům to kazí zábavu. Proto od 3. června Valve předělalo CS:GO prime status a navrhlo řešení pro hraní kompetitivní hry, kdy jste si buď museli možnost hrát zasloužit nebo zakoupit. Prime status může být pouze koupen za 15$ a tím pádem se tak hra trošku proměnila za paywall.

Podle statistik na SteamCharts zažila hra CS:GO propad o 16.7% a ztratila tak více jak 100 000 aktivních hráčů v průměru od doby červnového patche. Nicméně stále se není čeho obávat, protože se jedná o celkem standardní fluktaci jako ostatně v jakýchkoliv jiných hrách. Stále se jedná o nejhranější hru.

Dále je potřeba říct, že se ve světě otevírají ekonomiky, takže méně lidí je nyní doma a zároveň je léto, takže propad nemusí být ani tak velký, jak se na první pohled zdá. Právě Prime status má zamezit nebo alespoň ztížit, aby se podvodníci dostali do hry kompetence a nebudou tak omezovat hráče v tom, že získávají zkušenostní body, ohodnocení a další zajímavé věci.