Recenze BenQ X500i: Kvalita za dostupnou cenu

Recenze BenQ X500i: Kvalita za dostupnou cenu

BenQ X500i: Recenze cenově dostupné excelence

Mohl bych rovnou říct, že jsem možná zamilovaný do BenQ X500i. Je to pravda, testoval jsem obrovské množství projektorů a monitorů, ale X500i splňuje téměř všechno. Cena, výkon, kvalita obrazu, design, vyhovuje všem požadavkům.

Je dokonale vyvážený a pokud hledáte jeden z nejlepších herních projektorů s 4K na trhu právě teď, nemám pochyb o tom, že by to mohlo být právě on. Je tak přesvědčivý, že mě téměř nutí vyhodit svůj 21:9 ultrawide monitor bez ohledu na to.

Není bezchybný. Má pár nepatrných problémů, ale celkově za relativně slušných 1699 dolarů nebo 1499 liber dostanete za svou investici skutečně epický produkt.

Za chvíli se ale vraťme zpět. Pokud jste nováček v oblasti projektorů, předpokládám, že vaše první otázka bude „Proč vlastně?“, proč si pořídit projekt? Je to bezpochyby luxusní položka. Pokud jste už pořídili ten nejlepší herní monitor, pak si pořizovat projektor není nutné. Tyto produkty jsou pro nadšence, pro večery s přáteli nebo rodinou, kdy si užíváte své oblíbené pití a jen tak relaxujete s trochou casual hraní her nebo sledování filmů na 150 palcovém displeji. Je to prostě tak úžasná věc, kterou můžete dělat.

Předtím než uděláte ze svého primárního displeje pro všechno, pamatujte, že stále najdete lepší specifikace u specializovaných herních monitorů a displejů. Projekce sice pokročila daleko, ale i PC obrazovky udělaly obrovský pokrok a je těžké konkurovat obnovovacím frekvencím, přesností barev a hustotou pixelů, které nabízí některé z nejnovějších a nejlepších OLED technologií. Oba tyto produkty jsou navrženy s velmi odlišnými použitími na mysli a to je v pořádku.

Jedna věc, kterou je třeba dodat, je, že jako u většiny věcí v oblasti PC, čím více investujete, obvykle lepší produkt dostanete. Existuje však určité zlaté středisko, do kterého některé (ne všechny) projektory padají a naštěstí mohu říci, že X500i se do té mezery pěkně vejde.

Pokračujte ve čtení recenze BenQ X500i zde

FAQ:
1. Proč si pořídit projektor?
Projektor je vhodný pro nadšence a pro relaxaci s přáteli či rodinou s velkým obrazovým zážitkem.
2. Jak se projektor odlišuje od herního monitoru?
Projektory jsou určeny pro specifické použití a nabízejí velké obrazové plochy pro zábavu.
3. Jakou roli hraje cena při výběru projektoru?
Cena hraje důležitou roli, ale není rozhodujícím faktorem

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/benq-x500i-review