Saber Interactive zrušil veřejné beta testování Space Marine 2 kvůli přípravám na plné vydání hry

Saber Interactive oznámil zrušení plánovaného veřejného beta testu pro nadcházející střílečku Warhammer 40,000: Space Marine 2, aby se mohl plně soustředit na „přípravu na plné vydání“.

Registrace na beta test Space Marine 2 byly poprvé otevřeny v srpnu 2023, ale plány byly narušeny dlouhou prodlevou, která hru posunula z plánovaného vydání na zimu 2023 na druhou polovinu roku 2024. V prosinci 2023 bylo oznámeno nové vydání s pozvánkou k dalšímu přihlášení na test, který měl být hratelný v režimu kooperace. Na stránkách Focus Test Zone se stále můžete přihlásit, ale testování nebude možné.

„Space Marine 2 je téměř připraven,“ napsali vývojáři na Steamu. „Nyní se plně soustředíme na optimalizaci, ladění a řešení zbývajících problémů před plánovaným vydáním 9. září. To znamená, že nebudeme provádět veřejný online beta test, protože by to odvedlo týmy od příprav na plné vydání a naší prioritou je zajistit co nejlepší zážitek při vydání.“

Na omluvu za „zklamání“ dostanou všichni, kdo se přihlásili do půlnoci v Paříži 28. června, limitovanou skin pro Bolt Pistol po spuštění Space Marine 2. Je pochopitelné, že Saber a Focus chtějí zaměřit svou pozornost na plnou hru místo podpory beta testu, ale někteří fanoušci najdou po zrušení po tak dlouhé době důvod k obavám. Někteří na Redditu a Steamu podporují tento krok, ale existuje i vlna podezření: někteří se domnívají, že Saber a Focus Home se snaží zakrýt nedostatečnou hru před vydáním, zatímco jiní se obávají, že absence veřejného testování online může vést k rozsáhlým problémům se servery při spuštění Space Marine 2.