Shadow of the Erdtree: Recenze ukazují rozdílný pohled na nové DLC pro Elden Ring

Minulý týden vydané rozšíření pro hru Elden Ring, Shadow of the Erdtree, se setkalo s velice vřelým přijetím od novinářských recenzentů. S hodnocením 95 % na agregátoru Metacritic se jedná o vůbec nejlépe hodnocené DLC v historii. Tato vysoká známka od odborníků však kontrastuje s uživatelskými recenzemi na platformě Steam, kde aktuálně rozšíření disponuje pouze 62 %. To se řadí do kategorie smíšených hodnocení.

Rozporuplné reakce hráčů jsou často způsobeny technickými nedostatky a problémy s optimalizací. Kromě toho, celková obtížnost, zejména u boss fightů, je dalším kritickým bodem. Mnoho hráčů, kteří strávili dlouhé hodiny v základní hře, si stěžuje na frustraci, která pramení z nově zavedených Scadutree fragmentů. Tento nový systém levelování má ztížit hru i těm, kteří již mají silně rozvinuté postavy.

Přestože vývojáři ze studia FromSoftware předem upozorňovali na obtížnostní skok, ne všichni hráči byli na tuto změnu připraveni. Frustrace z neúspěšných pokusů o zdolání silných protivníků je často zmíněna v negativních recenzích.

I přes tyto neshody Shadow of the Erdtree nabízí prozkoumání nových světů a vyváženou výzvu, která může oslovit nové i zkušené hráče hledající prohloubení svého zážitku v Elden Ring.