Spekulace o možném portu Final Fantasy 7 Remake na Xbox byly vyvráceny

Spekulace o možném portu Final Fantasy 7 Remake na Xbox byly vyvráceny

Xbox Brazil omylem naznačil příchod portu Final Fantasy 7 Remake?

V nedávné době se na oficiálním brazilském Twitter účtu společnosti Xbox objevila příspěvek k příležitosti Dne otců, který zahrnoval postavu Barretta z hry Final Fantasy 7 Remake. To vyvolalo spekulace mezi fanoušky, zda Microsoft nenaznačuje blížící se port této hry. Příspěvek však byl rychle smazán a Microsoft nyní objasnil, že zařazení Barretta byla chyba, nikoli náznak.

Původní příspěvek, jak ho zachytil server The Gamer, obsahoval výběr významných videoherních otců z různých her dostupných na konzoli Xbox – s jednou výjimkou. Obrázek s Barrettem a jeho dcerou Marlenou byl umístěn přímo doprostřed koláže. Zatímco původní hra Final Fantasy 7 je dostupná také na Xboxu, použitý snímek pocházel z exkluzivního PC a PlayStation Remaku.

Příspěvek byl rychle stažen, ale než se tak stalo, stihlo ho zahlédnout a vyfotit mnoho lidí. Fanoušci spekulovali, že rychlé odstranění příspěvku mohlo znamenat, že účet Xbox Brazil omylem uniklo nějaké připravované oznámení.

Microsoft nyní potvrdil, že tomu tak není. „Obrázek byl omylem zveřejněn a následně odstraněn, protože obsahoval titul, který není dostupný na Xboxu,“ uvedl mluvčí Microsoftu ve vyjádření zaslaném serveru Eurogamer.

I když hry série Final Fantasy dlouhodobě patří mezi hlavní taháky konzolí PlayStation, není neobvyklé, že se některé díly dostanou i na Xbox. Nedávno například bylo potvrzeno, že hra Final Fantasy 14 dorazí na Xbox na jaře roku 2024. Je stále možné, že Final Fantasy 7 Remake se jednoho dne objeví i na konzolích Xbox, ale pravděpodobně to nebude v nejbližší době.

FAQ:

Q: Byl příspěvek na Twitteru skutečně náznakem připravovaného portu Final Fantasy 7 Remake na Xbox?

A: Ne, příspěvek byl chybou a Barrettova přítomnost na obrázku byla omylem.

Q: Bude Final Fantasy 7 Remake dostupné na konzolích Xbox?

A: Zatím neexistují žádné oficiální informace o příchodu této hry na Xbox.

Q: Jsou Final Fantasy hry obvykle exkluzivní pro PlayStation?

A: Final Fantasy série je tradičně spojována s konzolemi PlayStation, ale některé díly se postupně objevují i na jiných platformách, například nedávno oznámený port Final Fantasy 14 na Xbox.

Zdroj: https://www.gamespot.com/articles/xbox-brazils-final-fantasy-7-remake-post-was-a-mistake-microsoft-confirms/1100-6516867/?ftag=CAD-01-10abi2f