Společnost Krafton (vlastník PUBG) koupil herní studio Subnauticy a to Unknown Worlds

Hráči se obávají, že se tato hra změní. Nicméně Krafton ubezpečil, že herní studio Unknown Worlds bude stále fungovat jako nezávislé studio. Nicméně hráči tomu nevěří. Pro Krafton se jedná o již 6 vývojářské studio, které koupili.

Firma vlastní společnosti pro tvorbu mobilních her jako je RisingWings a Dreamotion, Bluehole a PUBG Studios. Taktéž je vlastníkem Distance studia, které pracuje na nynějśím Dead Space stylu survival hororové hře, která se nazývá Callisto Protocol a odehrává se v PUBG.

Unknown Worlds vidí ve spolupráci s Kraftonem budoucnost. Stále budou fungovat nezávisle, tedy co tak chápeme, tak si do toho nenechají mluvit. Nikdo se ve vedení společnosti měnit nebude a zaměstnanci zůstanou ti stejní.

Van Lierop sdělil, že v dnešní době mají taková Indie studia mnohem větší volnost, než tomu bylo před 10 – 15 lety. Většina menších herních studií se pak dostává pod taktovky těch velkých. Společnost také studio pak vlastní, vlastní jejích hry a vy potřebujete svolení na uvolnění prostředků pro svou tvorbu. Pokud už nechcete vést firmu, tak budete nahrazeni někým jiným.

Společnost EA takto pod sebe dostává Indie vývojáře pod vydavatelství, které se nazývá EA Originals.