Společnost Valve oficiálně představuje Counter-Strike 2: Novou éru populární hry

Společnost Valve, tvůrce populární herní série Counter-Strike, dnes konečně oficiálně oznámila nový Counter-Strike 2. Po několika náznacích, únicích informací a spekulacích se nová hra, která nese jednoduchý název Counter-Strike 2, chystá vyjít letos v létě jako bezplatný upgrade pro stávající Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO).

Valve již zahájilo uzavřené testování hry, které je primárně určeno pro pravidelné hráče CS:GO. Vývojáři si účastníky testu vybírají sami podle herních statistik a údajů na Steamu. Pokud jste byli vybrání, měli byste obdržet upozornění prostřednictvím hry. Valve však oznámilo, že do budoucna plánuje testování i pro širší skupinu hráčů.

Nový Counter-Strike 2 představuje největší technologický skok v historii série a zajistí další roky novinek a aktualizací. Vývojáři slibují odhalit všechny podrobnosti společně s oficiálním vydáním v létě. Cílem uzavřeného testování je identifikovat nejpalčivější problémy a vyřešit je před celosvětovým vydáním.

Jako součást oznámení Valve zveřejnilo tři ukázky, které prezentují různé pokroky v oblasti vizuální stránky hry. První video se věnuje dýmovnicím, které nově reagují na světlo, střelbu i výbuchy. Oblak kouře díky tomu můžete na krátko rozptýlit například výbušnými granáty nebo samotnou střelbou.