Star Wars: Battlefront 3 byl zrušen kvůli licencím

EA zrušila pro DICE novou hru Star Wars Battlefront a to kvůli licencím, které by stály hodně, což se nevyplatilo. Hovoří o tom jeden herní zpravodaj Tom Henderson. Poslední díl Battlefront 2 byl na Epic Games nedávno zdarma a přivedl do hry další hráče.

Nicméně všechny Battlefront díly se nesetkaly s pozitivními ohlasy a EA se moc nelíbila. Proto fanoušci vzhlíželi ke třetímu dílu, ale už panovaly obavy, že bude tato hra odsunuta na vedlejší kolej nebo úplně zrušena. EA pak řekla, že do konce roku 2021 žádné nové odhalení Star Wars neplánuje. Nicméně Disney nedávno získala licenci na tuto sérií, což fakticky ukončuje status EA jako jedinou společností, která licenci drží na Star Wars od roku 2015.

DICE však se soustředí zájmena na Battlefield. Tom Henderson na Twitteru sdělil, že DICE předložil EA nápad na hru, ale EA řekla, že kvůli vysoké ceně licence hru nevydá. Jeden z vývojářů řekl, aby se vydělalo stejné peníze, tak musí zvýšit prodej o 20%.

EA však chystá pokračování Star Wars: Fallen Order z roku 2019, tedy titulu vyvinuto studiem Respawnem. A Ubisoft také pracuje na prozatím nejmenované hře Star Wars s otevřeným světem.