Steam Deck s 30fps

Hlavní vývojář Steam Decku se vyjádřil k tomu, co tím myslel, že Steam Deck cílí na 30 fps pro hráče v nativním rozlišení 800p, kde řekl, že tohle považují za dobrou hratelnost ve svých výkonnostních testech. Hry, které testovali byli v pořádku a nedocházelo tak k přehřívání.

Nicméně podle všeho bude mít Steam Deck funkci pro vlastní nastavení FPS limitu k tomu, aby si sám hráč vyvážil jestli upřednostňuje výkon proti výdrži baterie. Limit na FPS půjde změnit kdykoliv, tak, že se vám objeví nabídka přes danou hru.

Valve podle všeho ještě nenašlo hru, kterou by Steam Deck nerozjelo. Valve totiž věří, že nejnovější AMD APU jednotka se čtyřjádrovým procesorem Zen 2 a 8 CU RDNA 2 jednotkami mají dostatek výkonu pro moderní hry.

Nicméně na Steam Decku obdržíte 800p, 30FPS a 30Hz.

Nicméně jde o snížení kvality obrazu, což vypadá, že se to lidem, kteří právě upřednostňují kvalitní obraz nebude líbit.

Steam Deck nejenom používá nejnovější generaci GPU od AMD, ale také používá paměť LPDDR5 a bude to asi první produkt v tomto odvětví, co tento typ paměti použije. RDNA 2 optimalizace byla stvořena pro Xbox Series X/S i Playstation 5 a právě tato technologie pomáhá ve Steam Deck.