Stellar Blade: Jižní Korejští vývojáři překonali prodejní očekávání

Vývojářské studio Shift Up! ze Jižní Koreje nedávno ohlásilo, že jejich nejnovější hra Stellar Blade nejenže překročila prodejní očekávání, ale v některých regionech se stala nejprodávanější hrou minulého měsíce na konzoli PlayStation 5. Tento titul je exkluzivně dostupný pouze pro tuto platformu, což zdůrazňuje jeho úspěch.

Přesné číslo prodejů sice nebylo zveřejněno, ale vedení studia vyjádřilo velkou spokojenost s dosavadním výkonem hry na trhu. Současně bylo oznámeno, že se pracuje na dodatečném obsahu a je v plánu kooperace s další nejmenovanou značkou. Tímto krokem by mohla Stellar Blade rozšířit svou přítomnost i na další platformy, včetně osobních počítačů, a možná se dočkáme i plnohodnotného pokračování.

Kromě toho, vývojáři v Shift Up! pracují na dalším velkém projektu, Project Witches, který by měl vyjít v roce 2027. Tento titul má být multiplatformní a měl by být dostupný jak na konzole, tak na PC.

V naší recenzi Stellar Blade jsme hru ohodnotili známkou 9/10, kde jsme vyzdvihli zejména její grafické zpracování, bojový systém, design bossů a lokací a pestrou hratelnost. Hra je považována za výkladní skříň možností konzolí nové generace, kde je na místě nejen žasnout, ale i zatleskat.