Take-Two opět zasahuje a to proti verzi GTA 3 a Vice City, která je rozšířená na Switch, Wii U a PS Vita.

Vydavatel se snaží opět zatlačit na lidi, kteří se postarali o módy těchto her, aby vyšly i na konzolích Switch, Wii U a PS Vita, na kterých původně hra ani nevyšla. Už v únoru tohoto roku se firma Take-Two o to snažila. Projekt se pak vrátil zpátky na GitHub a to pár dní poté, co se vydavatel snažil projekt odstranit.

Take-Two tedy podalo žalobu proti vývojářům re3 developers a to tento týden. Byla podaná v Californií a žalují vývojáře re3 za to, že neprávem kopíruji, adaptují a znovu distribuují kód těchto dvou her. Nicméně je to trošku jinak re3 pracuje se zpětným kódem, tedy s hotovou hrou a nikoliv s kódem, který vlastní Tak Two. Tedy pokaždé co vývojáři re3 vydají novou verzi, tak musí mít hráči zcela novou hru.

Toto je navíc v US dovoleno. Není to totiž přímá dekompilace kódu. Kód sice funguje identicky, ale není až tak identicky a na kód nedrží žádná práva. Je tedy možné, že v rámci remasteru, který má dorazit ke konci roku, tak budou i tyto hry na platformy jako Switch, Wii U a PS vita. Přitom hráči už toto všechno mají díky těmto vývojářům z re3.

Tohle by měl být problém Take-Two, která hry už dávno nepodporuje a tedy vlastně lidé si začali dělat vlastní remastery. Dalo by se říct, že je to chyba Take-Two, že s remasterem her přichází až po tolika letech.