„Údaje a benchmarky naznačují možný nárůst výkonu CPU Core i7-14700K až o 20%“

"Údaje a benchmarky naznačují možný nárůst výkonu CPU Core i7-14700K až o 20%"

Nové úniky informací o hardware přinesly s sebou zajímavé zprávy pro všechny milovníky výkonu. Jedna osoba, která má přístup k neveřejným materiálům, sdílela údaje o očekávaném procesoru Core i7-14700K od společnosti Intel. Pokud jsou tyto informace pravdivé, můžeme se těšit na výkonnostní skok až o 20%.

Je důležité zdůraznit, že se jedná o neověřené údaje, které mohou být stále předmětem změn a úprav. Nicméně, pokud se specifikace tohoto procesoru potvrdí, mohli bychom se dočkat opravdu zajímavých výsledků.

Procesor Core i7-14700K je součástí 12. generace procesorů od společnosti Intel a je postaven na architektuře Alder Lake. Tento procesor by měl disponovat 8 jádry a 16 vlákny. Při základní frekvenci 3,6 GHz by měl být schopen dosáhnout maximálního boostu až na 5 GHz.

Pokud se obrátíme k únikům týkajícím se výkonu tohoto procesoru, měli bychom být opravdu nadšení. Zatímco současný model Core i7-11700K nabízí výkonnost v řádech 1-2% ve srovnání s předchozí generací, nový Core i7-14700K by měl přinést zrychlení až o 20%. To je skutečně pozoruhodná hodnota a mohla by být velmi atraktivní pro uživatele, kteří vyžadují vysoký výkon.

Zvýšená výkonnost procesoru by měla být důsledkem kombinace jader Golden Cove a Gracemont. Golden Cove jádra jsou určena pro výpočetně náročné úlohy, zatímco Gracemont jádra jsou optimalizována pro energeticky efektivní operace. Tato kombinace by měla zajistit nejen výkon, ale také dobrou energetickou účinnost.

Zatím není známo, kdy bude nový procesor Core i7-14700K oficiálně uveden na trh. Společnost Intel se však pravidelně účastní veletrhů a událostí, kde tyto novinky často prezentuje. Snad se dozvíme více informací brzy.

Doporučujeme však brát tyto informace s rezervou, dokud nebudou oficiálně potvrzeny společností Intel. Na druhou stranu je tento únik velmi zajímavý a mnoho uživatelů s jistotou sleduje vývoj kolem nové generace procesorů.

FAQ:

1. Jaká je předpokládaná výkonnost procesoru Core i7-14700K?

Pokud informace z úniku jsou pravdivé, očekává se výkonnostní skok až o 20% ve srovnání s jeho předchůdcem.

2. Na jaké architektuře je postaven procesor Core i7-14700K?

Procesor je postaven na architektuře Alder Lake.

3. Kolik jader a vláken bude mít procesor Core i7-14700K?

Procesor bude disponovat 8 jádry a 16 vlákny.

4. Kdy bude procesor Core i7-14700K oficiálně uveden na trh?

Of

Zdroj: https://www.tomshardware.com/news/purported-intel-core-i7-14700k-benchmarks-up-to-20-faster-in-multi-threaded-workloads