Uncharted na PC moc netáhne

Na konzolích patřil Uncharted mezi velmi populární hry, ale jde asi o první hru, která od Playstationu zamířila na PC a není tak populární. Nedosahuje ani takového zájmu, jako byl u Days Gone a i o tuto hru byl malý zájem. Samozřejmě God of Wars nebo Spider-man patří mezi špičku nejlepších.

Uncharted zamířil na PC v říjnu 2022 a ve své kolekci je Uncharted 4: A Thiefs End a Uncharted: The Lost Legacy. Jde o nejznámější značku firmy Playstationu, ale moc velký poprask na Steamu hra nezpůsobila. Koncentrace hráčů bývá při vydání nové hry největší a v jeden čas hrálo hru asi 10 000 hráčů, což není hodně a spíš je to hodně slabé. God of War měl třeba 73 000 hráčů v jednu chvíli.

Je možné, že datum vydání hrálo hlavní roli. Přeci jenom v říjnu vycházelo ještě Call of Duty, ale zároveň vyšla hra Plague Tale Requiem nebo Gotham Knights. Natož spider-man vyšel v letních měsících kdy nic nevycházelo a God of War zase na počátku ledna, kde po Vánocích byla tato hra jediná pecka v lednu, která dorazila na PC.