Úspěch GTA V a očekávání nového pokračování

V roce 2013 došlo k vydání hry, která si během deseti let získala srdce milionů hráčů po celém světě. Hra GTA V od společnosti Rockstar Games si během této doby našla své místo mezi nejprodávanějšími hrami v historii.

GTA V se prodalo neuvěřitelných 185 milionů kusů, což ji zařadilo na druhé místo v žebříčku nejprodávanějších her hned po Minecraftu. Pro Rockstar Games je GTA V nejen miláčkem fanoušků, ale také zlatým dolem. Stále se prodávají miliony kusů ročně, a to hlavně díky režimu GTA Online, který hráčům nabízí množství zábavy a společnosti solidní zisk.

Nicméně fanoušci již netrpělivě vyhlížejí oznámení dalšího pokračování – GTA VI. Očekává se, že vydání hry bude buď v roce 2024 nebo 2025. Vzpomínky nás však zavedou zpět do roku 2011, kdy Rockstar Games oznámil GTA V. Oznámení přišlo 25. října, následované teaser trailerem a tiskovou zprávou, která představila fanouškům hlavní postavy a prostředí hry.

Oznamovací trailer k GTA V si rychle získal pozornost. Během prvních pěti dnů nasbíral na YouTube neuvěřitelných 5 milionů zhlédnutí, což bylo pětkrát více než trailer k GTA IV. Dnes má trailer téměř 90 milionů zhlédnutí. Ačkoliv byl vydán před 12 lety, je stále dostupný pouze v rozlišení 720p – toto rozlišení odpovídá konzolím PS3 a Xbox 360 a je osmkrát nižší než dnešní 4K rozlišení.