Valorant bude pro hraní vyžadovat Windows TPM a Safeboot

S nástupem nového Windows 11 od 5. října bude Valorant vyžadovat na těchto systémech, abyste měli nastaven Safeboot a zároveň Windows TPM 2.0. Pro lidi, kteří dostanou ban na ID zařízení si už jen tak nezahrají.

Spousta lidí si tak rozmyslí, jestli se jim vyplatí v těchto hrách podvádět a Valorant nebude poslední hrou, která tuto funkci aktivuje. Již nyní se o to snaží Call of Duty, kde bany nejdou na IP adresu nebo jen na účet, ale jde přímo na ID zařízení, takže si uživatel další účet nevytvoří.

Riot Games zahájilo agresivní kampaň proti podvodníkům ve hře Vanguard. Jde o nový anti-cheat software, který sice trošku obtěžuje nějaké hráče, protože závisí na tom, jestli máte přístup do jádra systému.

Valorant má opravdu nízké procento podvodníků oproti Counter-Strike: Global Offensive nebo Call of Duty: Warzone. Nyní Riot Games bude vyžadovat TPM pro PC s Windows 11 a s tím, že chcete hrát Valorant.

My s tím souhlasíme, protože podvádět se v online hrách nemá. Cheaty si hráči mohou používat ve hrách pro jednoho hráče, ale v multiplayeru kazíte požitek ostatním hráčům, kteří jsou poctiví.