Veteráni ze série Elder Scrolls se rozhodli pro vlastní RPG hru The Wayward Realms

Jde o mladé vývojářské studio OnceLost Games, kterému ambice vůbec nechybí a to právě kvůli nové oznámená hře RPG The Wayward Realms. Toto studio přitom založili vývojáři, kteří stáli u vývoje hry The Elder Scrolls.

Vývojáři se dokonce snaží založit zcela nový žánr mezi hrami a to The Grand RPG. Právě velikost jejich hry má předčít naprostou většinu her, které vás napadnou a hra má mít přes 100 ostrovů, které jsou vymodelované v realistickém měřítku.

Má jít tedy o velkou hru, avšak jak už to tak bývá, tak velké rozsáhlé hry mají následně hodně chyb. Ve hře se tedy budou potulovat stovky tisíc nehráčských postav, lze se vyšplhat do pohoří, narazíte na oceány, bažiny, hluboké lesy.

Uvidíme, jak se vývojářům podaří optimalizace. Svět je taktéž sužovaný válkou a právě několik frakcí bojuje o jednotlivé ostrovy. Podle všeho můžete zaujmout i vysoké postavení, kdy pak budete rozhodovat o velkých událostech. Hra má blíže spíše k Mount & Blade než ke hře Skyrim.

Hra však prozatím nemá žádné předběžné datum vydání a ani na jaké platformy hra bude. Víme jen, že hra je vytvářena na Unreal Engine 4.