Vypadá to, že se CS:GO dočká nového Source 2 Enginu

Jako nového…jak se to vezme. Source 2 Engine je tady již od roku 2015 a prakticky byl nasazen s Dota 2. Nicméně dlouho se spekulovalo, kdy dorazí do CS:GO a stále se tak nestalo. Přitom CS:GO je velmi oblíbená online hra, jelikož je nyní zdarma.

Fanoušci hry však na vylepšenou verzi dlouho čekají a zdá se, že se konečně dočkají. Ještě minulý rok se říkalo, jak Source 2 Engine nedorazí a nebude nahrazen Source 1 Enginem v CS:GO, který se používal v dobách Half-Life 2. Source 1 Engine je hodně starý a asi by bylo potřeba ho nahradit.

Nicméně jeden Dataminer s přezdívkou Gabe Follower (Gabe = zakladatel Steamu a tvůrce Half Life nebo CS:GO), který nedávno portoval mapu Dust 2 do Source 2 enginu odhalil důkaz na změnu. Právě ve Workshop manageru, se kterým pracuje objevil po velkém updatu hry Dota 2 novou informaci, kde se vyskytuje právě CS:GO.

Valve sice využívá source 2 engine na dílčí změny, ale odmítají přejít na celou hru. Nyní jsou ale informace takové, že by dokonce Valve konečně přišlo na to, jak odstranit problémy s kompatibilitou a hru vydat na Source 2 Engine.