Vývoj nového Fable trvá déle kvůli nedostatku zkušeností

Nový Fable ukázal jen krátký teaser, který toho moc neřekl a navíc je z roku 2020. Od té doby jakoby slehla zem a o hře se moc nemluví. Vývojáři z Playground Games měli plné ruce práce s hrou Forza Horizon 5.

Nyní však by měly práce na tomto RPG pokračovat, avšak vývoj nejde tak, jak by chtěli a to je z důvodu malých zkušeností s RPG hrami. Vývojáři z Playgroundgames jsou chytří a vědí co dělají. Chtěli se pustit do něčeho troch jiného a ač to může z počátku bolet, tak se jim to určitě podaří.

Ke hře se musí přistupovat trochu jinak, než u závodních her, kde se proháníte auty rychlostí 300 km/h. Vývoj takového RPG s otevřeným světem je komplikovaná záležitost a zabere spoustu času. Veškeré RPG s otevřeným světem s propracovanou grafikou dá opravdu zabrat. Můžete to vidět i na Cyberpunku 2077, který dal opravdu hodně zabrat a stále se musí opravovat.

Playground Games hráči berou jako záruku kvality, ale uvidíme, jak se jim to podaří, protože v poslední době ani společnosti, které zárukou kvality byli, tak vydali hry na půl rozbité.