Návod jak spustit hru, na kterou nestačí PC

V době, kdy je na světě cloudové hraní, tak není náročné najít společnost, která tuto možnost poskytuje a zahrát si hry, které byste jinak na svém PC nerozjeli. Nevýhodou může být pomalé internetové připojení, protože právě u této služby závisí zájmena na rychlosti internetu.

Dobrou zprávou je to, že většina lidí disponuje rychlostí okolo 50Mb/s, což většinou stačí pro streamy ve full HD, takže i klasické hraní her by neměl být problém. Pokud máte nižší tarif nebo horší rychlost, kde třeba i odezva v klasických her pro více hráčů je vysoká, tak hraní bude i přes tuto službu obtížné.

Bohužel nelze všem vyhovět a pokud máte opravdu pomalý internet, tak je potřeba tlačit na vašeho poskytovatele, aby to zlepšil a nejenom vy, ale celé okolí. Dále musíte mít PC, které má Windows 7 SP1 (tedy plně aktualizovaný systém) nebo vyšší. Tedy nelze zase hrát na úplně historickém PC například s Windows XP (Microsoft už takový systém ani nepodporuje a pokud ho máte, tak byt Vámi, tak se ani nepřipojují na internet a nebuďte v síti dalších PC byť i s lepším OS).

Zpátky k této službě. Chceme Vám pomoci, jak rozjet hru, kterou jste třeba zakoupili, ale nemůžete ji hrát, protože máte slabé PC. Vždy je důležité, abyste se podívali, jestli hru opravdu rozjedete. Hraní v cloudu je poslední záchrana.

GeForce NOW

GeForce NOW je služba, která to umožňuje, ale opět jen u některých PC her, takže ani Vámi zakoupená hra tady nemusí být. GeForce NOW je zdarma, ale lze hrát 1 hodinu a pak Vás to vypne a zároveň pokud je hodně hráčů, tak čekáte ve frontě. Řešením je pak koupení vyššího balíčku. Výhodou je, že nemusíte kupovat nové PC.

V GeForce NOW se snaží neustále přidávat nové hry a tedy i ty novější. Můžete se proto třeba před zakoupením (pokud víte, že hru vaše PC neutáhne), tak navštívit portál Nvidia, kde uvidíte, jestli je hra v nabídce a pokud ano, můžete ji začít hrát. Vyzkoušejte si prvně tarif zdarma a pokud se Vám bude líbit, tak si plaťte měsíční poplatek. Stále je to levnější, než zcela nové PC.

Jak se tedy registrovat?

Je to zcela jednoduché. Klikněte v horní pravé části na „hrát“ a ukáže se Vám tarif, kde dáte připojit ve vámi zvoleném balíčku.

Následně přikročíte k registraci, kde vyplníte emailovou adresu, jméno, heslo a posléze vložíte svou kartu, pokud máte placenou verzi GeForce NOW. To je vše.

Program GeForce NOW pak stáhnete do PC a spustíte, kde se přihlásíte s údaji, které jste vytvořili v předchozím kroku.

Hru pak najdete v programu, rozkliknete a přihlásíte se do svého např. STEAM účtu, kde tuto hru spustíte. Hru pak hrajete v cloudu na vzdáleném PC.