AMD plánuje nové grafické karty s pomalejší pamětí VRAM než ty současné

AMD plánuje nové grafické karty s pomalejší pamětí VRAM než ty současné

Nová generace grafických karet od společnosti **AMD Radeon** má podle nejnovějších zpráv z technologického světa pomalejší paměť než současné modely. Nová řada grafických karet RDNA 4 by měla být uvedena na trh koncem roku 2024, což znamená, že se pravděpodobně setká s tvrdou konkurencí od karet **Nvidia Blackwell**.

Podle dostupných informací mají nové **Radeon** karty používat **GDDR6** paměťový typ, což může znamenat pomalejší paměťový přenos oproti současným modelům s **GDDR6X**. Je však třeba si uvědomit, že rychlost paměti není jediným faktorem ovlivňujícím výkon grafické karty a mnoho dalších činitelů hraje důležitou roli v celkové kvalitě obrazu a výkonu.

Nové **AMD Radeon** karty by měly být představeny společně s novou generací herních procesorů **Ryzen 7000 Series** a dalšími inovacemi v oblasti technologií pro hráče. Současně se očekává, že nové karty budou nabízet vylepšenou energetickou efektivitu a možná i některé unikátní funkce pro hráče a tvůrce obsahu.

Pokud se potvrdí spekulace o pomalejší paměti u nových **AMD Radeon** karet, bude zajímavé sledovat, jak se nové karty postaví vůči své konkurenci od společnosti **Nvidia**. Hráči a technologičtí nadšenci se mohou těšit na další pokrok v oblasti grafických technologií a možnost výběru mezi různými nabídkami na trhu.

FAQ:

1. Jaká je předpokládaná doba uvedení nových karet **AMD Radeon RDNA 4**?

Očekává se, že nová generace grafických karet bude uvedena na trh koncem roku 2024.

2. Jaký paměťový typ budou nové karty **AMD Radeon** používat?

Podle nejnovějších zpráv mají nové **AMD Radeon** karty používat paměťový typ **GDDR6**.

3. Jaké konkurenční karty mohou nové **AMD Radeon RDNA 4** čelit?

Nové grafické karty od společnosti **AMD Radeon** by se mohly setkat s konkurencí od karet **Nvidia Blackwell** na trhu s herními grafickými kartami.

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/amd/radeon-rdna-4-gpu-gddr6-vram