Battlefield Portal – nová herní platforma spojující Battlefield hry

Na EA Play Live se sice ukázal Battlefield 2042, ale tak trošku jinak. Dočkali jsme se totiž nové platformy, která bude Battlefield 2042 součásti. Uvnitř tak naleznete další tři hry.

Jde o komunitní platformu, kde budete moci tvořit vlastní módy pro více hráčů. Máte celkem neomezené možností a je zde nástroj, kterým dokážete ohnout standardní pravidla hry a další funkce, které dokážou pořádně změnit herní mechanismy.

Najdete tady mapy, zbraně, vozidla, vojáky a to z her Battlefield 2042, Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 a Battlefield 3.

Nejlepší na tom je to, že se proti sobě mohou postavit vojáci z budoucnosti proti vojákům ze druhé světové války. Nebude se jednat o battle-royale, ale opět je zde standardní herní mechanismus a to na týmy.

Malá sociální síť a gameplay trailer

Svým způsobem bude tato platforma malou sociální sítí pro tvůrce módů a vás hráčů. Služba by se měla časem rozšiřovat o další věci. Z počátku tady budou mapy Battle of the Bulge a El Alamein z Battlefield 1942, Arica Harbor a Velparaiso z Battlefield Bad Company 2, Caspian Border a Noshahr Canals z Battlefield 3.

Dále tady nalezneme čtyři desítky zbraní a vozidel.

Hra bude součásti hry Battlefield 2042 a Battlefield Portal nevyjde jako samostatná platforma, jen s Battlefield 2042.