Bethesda oznámila návrat QuakeConu 2023 s osobním hraním a důrazem na BYOC

Po třech letech online kvůli pandemii Covid-19 se QuakeCon v roce 2023 vrátí k osobnímu hraní. Společnost Bethesda Softworks potvrdila návrat tradiční akce, která se soustředí na fanoušky a hráče, díky nimž se QuakeCon stal nejlepším herním setkáním za více než 25 let.

Hlavním důrazem bude opět BYOC (Bring Your Own Computer), což umožňuje účastníkům přinést si svůj vlastní počítač a zapojit se do masivní LAN party. Pro rok 2023 se rozhodla Bethesda vsadit na LAN a upustila od výstavní haly a všeobecného vstupu. QuakeCon 2023 bude akcí pouze se vstupenkou a vstup bude omezen na předem registrované hosty BYOC.

Akce se přizpůsobila situaci v letech 2020-2022, kdy se přešlo pouze na online hraní kvůli pandemii Covid-19. Na QuakeConu 2023 budou k vidění i další věci, jako komunitní akce, stolní hry, finálová párty QuakeConu a mistrovství světa v Quaku. Kompletní program bude oznámen „brzy“.

Co je QuakeCon?

QuakeCon je velká herní akce organizovaná společností Bethesda Softworks, která se v roce 2023 vrátí k osobnímu hraní.

Co znamená BYOC?

BYOC (Bring Your Own Computer) je koncept, kdy účastníci přinášejí své vlastní počítače a zapojují se do masivní LAN party.

Jaké budou změny na QuakeConu 2023 oproti předchozím rokům?

Bethesda vsadila na LAN a upustila od výstavní haly a všeobecného vstupu, takže QuakeCon 2023 bude akcí pouze se vstupenkou a vstup bude omezen na předem registrované hosty BYOC.