Buďte opatrní při stahování Windows 11. Některé instalačky obsahují malware.

Jak už to tak bývá, tak většinou když je nějaký produkt velice žádaný, tak se ho snaží zneužívat hackeři a do instalačních souborů se snaží dostat malware, adware a jiné viry. Dávejte si tedy pozor na to, odkud instalaci stahujete. Není to dávno, co firma uvolnila instalaci v preview verzi. Doporučujeme tedy stahovat z oficiálních zdrojů.

Právě podle společnosti Kaspersky se takové viry objevují zájmena v instalatérech, které mají dokonce i označení 86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator.exe. Navíc se takový aktivátor může objevit i v klasickém instalačním souboru, který nerozpoznáte od originálu. Právě proto, že stačí jen jeden DLL soubor, který obsahuje spoustu nepoužitelných a zbytečných informací.

Nejedná se přitom o Windows 11 a jenom se Vás třeba aplikace zeptá o stažení druhého .exe souboru jako download manager pro Windows 11 a na konci pak odsouhlasíte licenční podmínky, kde bude ujednáno i několik reklam. V PC se pak setkáte s několika aplikacemi, které nejsou moc hezké a jsou všechny jako vir.

Určitě doporučujeme Windows 11 vyzkoušet na virtuálním PC (k dispozici pro uživatele Insiders) a zároveň instalační soubor stáhnout z oficiálního zdroje, protože ten je k dispozici. Nestahujte Windows z něčeho jiného, protože nikdy nevíte, co v něm je. Pak útočník může jednoduše převzít vaše uložená hesla, cookies, session a využít to ve svůj prospěch. Nabourá se Vám do bankovnictví, ovládne PC, získá hesla k PC, zneužije emailovou adresu, začne napadat služby, které si předplácíte. Buďte proto opatrní.