Call of Duty: Modern Warfare 3 – Zrychlený Vývoj a Jeho Dopady

Známý novinář Jason Schreier ve svém článku pro magazín Bloomberg přiblížil podmínky, ve kterých vznikalo nově vydané Call of Duty: Modern Warfare 3. Schreier tvrdí, že zatímco vývoj starších dílů série zabral vždy přibližně tři roky, Modern Warfare 3 bylo vytvořeno za necelý rok a půl. Tento nedostatečný čas na vývoj měl výrazně ovlivnit kvalitu hry, zejména kritizovanou kampaň pro jednoho hráče.

Dalším negativním elementem uspěchaného vývoje se měly stát podmínky v studiu Sledgehammer Games. V článku jsou zmíněny práce o víkendech i o nocích, které se měly podepsat na atmosféře ve studiu. Vývojáři si navíc zkráceným vývojovým cyklem plným přesčasů prošli už při vývoji Call of Duty: Vanguard, po jehož dokončení jim mělo být vedením slíbeno, že se podobná situace již nebude opakovat.

Schreier rovněž připomíná, že Modern Warfare 3 bylo původně plánováno jako rozšíření pro loňské Modern Warfare 2 a do formy „plnohodnotné“ prémiové hry za plnou cenu se transformovalo až po odkladu jiného dílu, který měl letos původně vyjít. Call of Duty: Modern Warfare 3 dnes vychází na PC (Steam) i konzole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.