Call of Duty: Vanguard se bude odehrávat po druhé světové válce

V kampani nové Call of Duty hry Vanguard budete hrát v týmu čtyř osob, které jsou narozené jako jednotky speciálních sil. Nyní se však bude celá hra odehrávat po druhé světové válce, kdy budete nahánět nástupce Hitlera.

I přesto, že byl Hitler zabit, tak myslel i na toto, proto je potřeba krveprolití ukončit a to můžete udělat jenom vy se speciálními jednotkami.

Hra je vyvíjena vývojářem Sledgehammer, kteří se před čtyřmi lety postarali o Call of Duty : WW2, tedy s druhou světovou válkou mají dobré zkušenosti a nebyla to špatná hra.

V roce 1945 měl Hitler technicky vzato svého nástupce a jmenoval se Karl Donitz, který byl okamžitě obklíčen a byl usvědčen z válečných zločinů u soudu v Nurembergu. Je tedy možné, že vývojáři se rozhodli o trošku historické fikce a možná se dostaneme na hranici superschopností.

Novinářská ukázka

Na uzavřené novinářské konferenci proběhla i ukázka gameplay. Vše se odehrává den před den D invazi, tedy ve chvíli, kdy Arthur skáče padákem za nepřátelskou linií, ale začne hořet. Nicméně i přesto přežije. Následuje tichá mise, kde se snažíte proplížit mezi nepřáteli a když to nejde, tak začnete střílet.

Jednalo se o osmi minutové demo video, které spíše bylo hodně naskriptované, což se hodí do příběhových her jako je The Last of Us Part 2. Nicméně takové skriptované části byly i v Cold War. Většinou jsou tak cíle velmi lineární a o svobodném světě tady nemůže být řeč a to doslova.

Hra jinak vypadá skvěle a to možná díky použití Call of Duty Modern Warfare 2019 enginu.

Hra dorazí 5. listopadu. Do Call of Duty: Warzone dorazí také nová mapa a nový anti-cheat systém.