Česká hra Last Holiday přináší bizarní zážitek se skládáním aut a vesnickým životem

V poslední době v českých studiích vzniká mnoho výborně vypadajících her, ale novinka od Boomer Games se řadí mezi ty nejbizarnější. Hra s názvem Last Holiday nás zavádí do roku 2000, kdy si užijeme posledních prázdnin v malé severočeské vesnici. Abychom zde získali respekt, musíme si sestavit vlastní auto. Hra vychází v předběžném přístupu na Steamu 18. května.

Last Holiday se jeví jako variace na My Summer Car, úspěšnou a bizarní hru odehrávající se ve Finsku. Kromě skládání auta se hráči starají o shánění jídla, alkoholu a dívek. Hlavní protagonista, Ben, má vysokou spotřebu cigaret a hráči musí najít způsoby, jak sehnat peníze, třeba hazardem v místní hospodě.

Cílem hry je sestavit auto, stát se největším borcem v okolí a zbavit se šikanátora Bruna. Hra obsahuje odkazy na českou scénu na Twitchi a někteří streamerů propůjčí své hlasy vesničanům. S květnovým vydáním bude hra obsahovat třetinu příběhu spolu s veškerými mechanikami a vedlejšími aktivitami. Vývoj bude pokračovat ve spolupráci s komunitou a ostrá verze by měla vyjít na konci letošního nebo začátkem příštího roku.

Kdy hra Last Holiday vychází v předběžném přístupu?

Hra vychází 18. května na Steamu.

Co je hlavním cílem hry?

Sestavit auto, stát se největším borcem v okolí a zbavit se šikanátora Bruna.

Jaké jsou hlavní mechaniky hry?

Skládání auta, shánění jídla, alkoholu, dívek a zajištění peněz pro potřeby hlavního hrdiny.

Jaká je návaznost na českou scénu na Twitchi?

Hra obsahuje odkazy na českou scénu a někteří streamerů propůjčí své hlasy vesničanům.