Dead Space Remake bude mít zcela nový systém ničení těl

Jak už jste mohli být i v prvním díle původní hry Dead Space zvyklí, tak nyní v remaku zažijete dvojnásobek senzace při ničení nepřátel, kdy budete moci sestřelit každou část těla a lámat kosti.

Vývojáři měli nedávno stream, kde názorně ukázali, jak bude takové ničení těl vypadat. Hra kromě vylepšené grafiky má i vylepšenou destrukci těla. Jednoduše jim uřízněte končetiny. Stačí třeba střelit do nohy a pak v části nohy střelit níže a zlomíte danému nepříteli jeho kosti. Pokud střelíte znovu do stejného místa, tak kost rupne.

Od vydání původní verze hry uplynulo již 13 let a lze tak vidět změn, které nový remake dosáhl. Zároveň hlavní postava Isaac Clark bude mluvit jen tehdy, když se s ním bude někdo bavit. Je možné, že promluví v situacích, kdy je opravdu ticho. Hlas hlavní postavy propůjčí Gunner Wright, který se staral o hlas Clarka v Dead Space 2 a Dead Space 3.

Dead Space Remake je stále v raných fázích vývoje. Nicméně vývojáři chtějí být otevření ke komunikaci se svými hráči, aby hru mohli vyřešit k jejich spokojenosti.