DICE nebude mít s podvodníky v Battlefield 2042 slitování

Jsme pár měsíců od vydání Battlefield 2042 a společnost DICE, která hru vyvíjí, tak na svém blogu informovala, jak bude zápasit z hráčskou toxicitou a podváděním. Vývojáři tak napsali podmínky pro hraní hry a pokud je dodržovat nebudete, tak se můžete rozloučit.

Pozitivum je prý podle DICE to, že máte možnost nahlásit přímo ve hře, tedy ihned jak hrajete, tak nahlásíte hráče. Je to již poslední dobou standardem her pro více hráčů. Můžete také přidat komentář. Je to z toho důvodu, abyste třeba vysvětlili v jakém kontextu tohle hráč říká.

Co všechno se bude dát v Battlefield 2042 nahlásit? Je to agresivní, sprostý a urážlivý chat text nebo hlasový chat. Dále podvádění, sabotáž gameplaye, nevhodné jméno hráče, které uráží a následně i obtěžování.

DICE bude mít nulovou toleranci k těmto věcem a bude okamžitě navždy zabanován. Nebudou tedy varování a žádné rušení banů. Pokud nebudete hrát podle pravidel, tak jste ze hry venku navždycky. Jelikož má Battlefield cross play možnosti, tak sankce se uplatňuje na všechny. Když se přihlásíte na účet s Xbox, tak dostanete ban i tam.

Uvidíme, jak funkční tento systém bude. Hra má dorazit 19. listopadu.